2007 har været et godt og begivenhedsrigt år for FDM. Vi kan notere os en fortsat fremgang i medlemstallet, og vi har udviklet en række nye medlemstilbud. Et af de nye servicetilbud er vejhjælp i eget regi. Vi har sammen med Dansk Autohjælp stiftet et fælles selskab – FDM Vejhjælp. Vi håber dermed at kunne give vore medlemmer en endnu bedre vejhjælpsservice, og vi styrker relationer til vore udenlandske søsterklubber og det internationale vejhjælpssamarbejde. 
FDM kan nu også tilbyde mulighed for at knytte et gratis Mastercard til FDM-medlemskortet. Hermed vil medlemskortet give kreditkortets fordele, samtidig med at det er et vigtigt led i udbygningen af FDMs rabataftaler. 
Det kan også konstateres, at FDM Forsikring er kommet rigtig godt fra start – også her er ambitionen at tilbyde vore medlemmer en god og konkurrencedygtig løsning.

På det forbrugerpolitis